Vrabotuvanje.com - Финансиски администратор - Скопје - СЕТЕК Се од Техника ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Финансиски администратор

Скопје

Рок за пријавување:

 • СЕТЕК Се од Техника ДООЕЛ Скопје

СЕТЕК СÈ ОД ТЕХНИКА ДОО СКОПЈЕ ВРАБОТУВА:

ФИНАНСИСКИ АДМИНИСТРАТОР
за работа со физички лица

Доколку сте заинтересирани за оваа позиција Ве покануваме да станете дел на нашиот тим.


Опис на работно место:
 • Следење и контрола на салда на физички лица на месечно и годишно ниво
 • Вршење на анализа на задолженост и ниво на дополнително задолжување на физички лица и изготвување на Извештај за спроведената анализа
 • Утврдување на моментална задолженост кај физички лица и одлучување за дополнително задолжување
 • Евидентирање и контрола на побарувања и уплати од физички лица
 • Комуницирање и контактирање со физички лица- клиенти на друштвото

Потребни квалификации:

 • Економски факултет
 • Пожелно е искуство од работа во сметководство, но не е и задолжително
 • Колегијалност, флексибилност, аналитичност во донесување на одлуки, желба за учење и напредување
 • Познавање на англиски јазик и добри комуникациски вештини
 • Способност за создавање на решенија во лимитирани ситуации и во кратки рокови

Се охрабруваат сите заинтересирани кандидати да го достават своето CV преку полето Аплицирај или на е-маил адресата vrabotuvanje@setec.mk со наслов на огласот „Финансиски администратор“

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде