Vrabotuvanje.com - Овластен финансиски сметководител - Скопје - БРИКО МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ СКОПЈЕ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Овластен финансиски сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • БРИКО МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ СКОПЈЕ

БРИКОЛАЖ има потреба од следната работна позиција:

ОВЛАСТЕН ФИНАНСИСКИ СМЕТКОВОДИТЕЛ
 

Опис на работното место:

 • Изработка на фактури;
 • Известување за залихите на стоките и материјалите;
 • Учество во попис и обработка на податоци поврзани со истиот;
 • Прием и обработка на влезни документи;
 • Благајна и дневни промети.

Квалификации:

 • Поседување лиценца за финансиско сметководство;
 • Работно искуство во сметководство или администрација;
 • Одлично познавање на работа и компјутери (MS Office) и сметководствени апликации, пожелно е познавање на ЦФМА програм;
 • Познавање на англиски јазик;
 • Комуникативност и тимска работа;
 • Трудољубивост и доверливост.

Ве покануваме, доколку сте заинтересирани, пратете Ваша апликација со професионална биографија преку полето "Брза Апликација"!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде