Vrabotuvanje.com - Дипломиран фармацевт или фармацевтски техничар - Скопје ( Чаир, Центар, Бардовци) , с.Оризари ( Кочани), с.Ерџелија - ЕУРО-ФАРМ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дипломиран фармацевт или фармацевтски техничар

Скопје ( Чаир, Центар, Бардовци) , с.Оризари ( Кочани), с.Ерџелија

Рок за пријавување:

  • ЕУРО-ФАРМ


 

 
Фармацевтската компанија ЕУРОФАРМ е основана во средината на 2000-та година, кога во Скопје е отворена првата аптека од ланецот аптеки ЕУРОФАРМ. Од тогаш до денес евидентен е постојан подем во развојот и унапредувањето на компанијата. Денес Еурофарм е компанија во чии склоп влегуваат 101 аптека ширум Македонија и веледрогерија која е високорангирана според прометот со лекови на територијата на Р.Македонија. Бројот на вработени исто така е во постојан пораст. Во нашата компанија моментално се вработени 410 лица од најразличен профил (215 од нив се дипломирани фармацевти а останатите се фармацевтски техничари и друг технички персонал).
 
Активно сме вклучени и во подршка на научните и културните настани во Р.Македонија преку подршка на социо-хуманитарни акции и институции.
 
Во моментов имаме потреба од проширување на својот тим, на позиција
Дипломиран фармацевт или Фармацевтски техничар за Скопје ( Чаир, Центар, Бардовци),
с.Оризари ( Кочани), с.Ерџелија

 

 
Потребни квалификации:
  • ВСС / ССС фармацевтски факултет или средно фармација
  • Работа со компјутери
  • Претходно работно искуство ќе се смета за предност
Посакувани карактеристики:
  • Развиени комуникациски особини
  • Стручност и елоквентност
  • Одговорност
  • Флескибилност за соработка на широк профил на луѓе
  • Професионален и љубезен однос
  • Позитивен став
 
Сите заинтересирани кандидати нека ги достават своите CVа преку полето Брза Апликација, со назнака за работа во аптека и локацијата за која конкурираат
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде