Vrabotuvanje.com - Digital Marketing Specialist (m/f) - Скопје - Вертиго НМЕ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Digital Marketing Specialist (m/f)

Скопје

Рок за пријавување:

 • Вертиго НМЕ ДОО
 • Адреса: ул. Скупи 3 бр. 74, 1000 Скопје

 

ВЕРТИГО НМЕ ДОО - Скопје е друштво за интернет и маркетинг услуги. Веќе 10 години успешно рабориме во областа на интернет маркетинг и услуги со бројни соработници и клиенти. Секојдневно се соочуваме со нови предизвици кои со помош на тимска работа, лојалност и посветеност успеваме да ги совладаме. 

 Vertigo NME е во потрага по: 

DIGITAL MARKETING SPECIALIST

 

Потребни квалификации:

 • Најмалку 2 години работно искуство во дигитален маркетинг;
 • Одлично познавање на Social Media Marketing и Facebook Ads;
 • Високо професионален однос;
 • Способност за аналитичко размислување, изведување заклучоци, следење трендови;
 • Одлично познавање на англиски јазик;
 • Одлични комуникациски и презентациски вештини;
 • Креативност во пишувањето;
 • Желба за напредување и стекнување искуство во областа на дигиталните медиуми;
 • Подготвеност за тимска работа.

Одговорности:

 • Подготовка и имплементација на интернет маркетинг стратегија;
 • Креирање и спроведување на интернет маркетинг кампањи;
 • Следење, евалуација и извештаи од спроведените кампањи и месечните активности;
 • Комуникација и состаноци со клиенти.
Доколку се пронаоѓаш во горенаведеното и си заинтересиран/а, испрати го твоето CV преку полето Брза Апликација, најдоцна до 27.04.2021.

*Ќе бидат контактирани само кандидатите кои влегуваат во потесен круг на селекција.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Маркетинг, ПР и Медиуми изнесува 28.527 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде