Vrabotuvanje.com - Супервизор за продажба - Скопје Север - МАКО-МАРКЕТ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Супервизор за продажба

Скопје Север

Рок за пријавување:

 • МАКО-МАРКЕТ ДОО
Мако Маркет ДОО Скопје  компанија која се стреми да биде претпочитан избор за дистрибутер на принципалите и на клиентите во земјата со модерен и ефикасен дистрибутивен систем, најголема покриеност на продажни места, најбрз пробив на пазарот, извонредна грижа за клиентите и големо портфолио на производи со врвен квалитет за крајните потрошувачи,
 

Бидете дел од Мако Маркет!

Вработуваме:
СУПЕРВИЗОР ЗА ПРОДАЖБА – ДИВИЗИЈА ТТ ХРАНА

 
 

Клучни работни обврски:

 • Управување и раководење со продажен тим од Регион за продажба Скопје  (4-6 членови на тимот), во рамки на продажна дивизија ТТ храна,
 • Учество во креирање на план за продажба и буџет, и следење на нивното спроведување,
 • Поставување и следење на цели (KPI),
 • Координирање на активностите на вработените,
 • Правење план на рути и посети за членовите на тимот и нивно следење,
 • Менторство, развој, мотивација и евалуација на вработените од тимот,
 • Учество во регрутирање вработени,
 • Постојано следење на пазарот и пазарната позиција на компанијата и нејзината конкуренција;
 • Давање предлози и одлучување во рамки на доделени овластувања,
 • Градење и одржување на релации со купувачите на друштвото и унапредување на продажната мрежа,
 • Преговарање со купувачи,
 • Посети на клиенти, мониторинг на продажни места и следење на наплата на побарувања,
 • Следење на мерчандајзинг на продажните програми,
 • Изработка на извештаи

Потребни квалификации:

 • Образование соодветно за позицијата,
 • Работно искуство од минимум 3-4 години на раководна функција во областа продажба (сегмент индустрија за стоки за широка потрошувачка - FMCG),
 • Напредна употреба на Англиски јазик;
 • Одлично познавање на МS Office,
 • Возачка дозвола Б категорија,
 • Искуство во управување со тим,
 • Поседува фокус кон клиентите,
 • Поседување позитивен дух, ентузијазам и усогласеност со вредностите на компанијата,

Што нудиме?

 • Одлична работна атмосфера,
 • Работа во искусен и докажан тим,
 • Компанија со силна корпоративна култура и вредности,
 • Одлични можности за личен развој и обуки преку интерна академија за лидерство и знаење,
 • Службено возило

Писмото за мотивација и кратка биографија (CV) да се достават најдоцна до 23.05.2022 година. Само избраните кандидати ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Менаџмент изнесува 39.113 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде