Vrabotuvanje.com - Моделари - Скопје - ЕЛЕНА ЛУКА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕЛЕНА ЛУКА

оглас за вработување на
МОДЕЛАРИ

ЕЛЕНА ЛУКА е синоним за автентичен, авангарден и уметнички моден израз кој создаде свој единствен и суштински моден печат, препознатлив и на домашниот пазар, но и во глобалниот моден бизнис.

Визијата за македонски производ со светски дизајн и квалитет, започна да се реализира во 2008 година и за релативно краток временски период, брендот успешно се позиционираше на домашната модна сцена издвојувајќи се благодарение на комплетниот стручен тим што го сочинуваат инвентивни професионалци и едуцирани, креативни уметници.

Поради зголемен обем на работа, ЕЛЕНА ЛУКА го проширува својот тим со амбициозни, комуникативни и професионални луѓе кои ја сакаат модата.

Потребни квалификации и вештини:

 • Образование: ССС;
 • Работно искуство на иста позиција ќе се смета за предност;
 • Изразени естетски вредности;
 • Одржување на уредност на работниот простор;
 • Прецизност и точност во работата;
 • Педантност и ефикасност во работењето.

Компанијата нуди:

 • Работа во компанија со изграден имиџ;
 • Стабилност и можност за личен развој;
 • Градење успешна кариера;
 • Можност за надградба на професионален план;
 • Одлични услови за работа;
 • Плата по договор.

Доколку ги исполнувате горенаведените услови, Вашата молба заедно со Вашата Персонална биографија доставете ја преку Брзата Апликација.

Сите пристигнати Биографии ќе се третираат со максимална доверливост и во согласност со Законот за заштита на лични податоци.

За дополнителни информации кандидатите можат да ја контактираат службата за Човечки ресурси на моб. 070/406-600.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде