Vrabotuvanje.com - Моден дизајнер - Скопје - ЕЛЕНА ЛУКА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Моден дизајнер

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕЛЕНА ЛУКА

оглас за вработување на
МОДЕН ДИЗАЈНЕР

ЕЛЕНА ЛУКА е синоним за автентичен, авангарден и уметнички моден израз кој создаде свој единствен и суштински моден печат, препознатлив и на домашниот пазар, но и во глобалниот моден бизнис.

Визијата за македонски производ со светски дизајн и квалитет, започна да се реализира во 2008 година и за релативно краток временски период, брендот успешно се позиционираше на домашната модна сцена издвојувајќи се благодарение на комплетниот стручен тим што го сочинуваат инвентивни професионалци и едуцирани, креативни уметници.

Поради зголемен обем на работа, ЕЛЕНА ЛУКА го проширува својот тим со амбициозни, комуникативни и професионални луѓе кои ја сакаат модата.

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните критериуми:

 • Поседување на диплома од областа на модниот дизајн
 • Познавање на комплетниот процес на моден дизајн
 • Пожелно е работно искуство
 • Познавање на англиски јазик
 • Познавање на работа со компјутер
 • Подготвеност за тимска работа
 • Самоиницијативност и креативност во работата
 • Поседување на одлични комуникациски способности и работа со клиенти
 • Организациски способности
 • Прилагодливост на зададени рокови

Одговорности и задачи:

 • Осмислување и креирање нови колекции
 • Изработка на комлетни технички скици
 • Координација и следење на производство од идејна скица до финален производ
 • Избирање на материјали и нивните својства 

Заинтересираните кандидати треба да ги достават следните документи:

 • Кратка биографија
 • Портфолио

Доколку ги исполнувате горенаведените услови, Вашата молба заедно со Вашата Персонална биографија доставете ја преку Брзата Апликација.

Сите пристигнати Биографии ќе се третираат со максимална доверливост и во согласност со Законот за заштита на лични податоци.

За дополнителни информации кандидатите можат да ја контактираат службата за Човечки ресурси на моб. 070/406-600.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде