Vrabotuvanje.com - Диспечери - Куманово - Глобал Дис Дооел
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Куманово

Рок за пријавување:

 • Глобал Дис Дооел

Американска компанија за транспорт и логистика има потреба од диспечери!
СO работно искуство!

ДИСПЕЧЕРИ

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Потребно е претходно работно искуство
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Познавање на шпански јазик ќе се смета за предност
 • Солидни компјутерски знаења и вештини
 • Познавање на DAT, ЕLD, Excel, Google Sheets и сл. ќе се смета за предност

​ОПИС НА РАБОТНИ ЗАДАЧИ:

 • Наоѓање и договарање на транспортни услуги
 • Собирање на понуди за транспортни услуги
 • Преговарање и договарање на најдобри можни цени што ги нуди пазарот за тури во дадениот момент
 • Коoрдинирање помеѓу клиентите и возачите 
 • Одржување на постојана комуникација преку емаил и телефон помеѓу клиентите, транспортерите и возачите со давање на моментални статуси, за да се обезбеди најдобра услуга
 • Проверка на договори за транспортни услуги
 • Навремено собирање и припрема на потребна документација за извршување на услугата
 • Навремено праќање на потребна документација за извршување и наплата на услугата до клиентите, транспортерите и возачите

ЛИЧЕН ПРОФИЛ:

 • Одлични комуникациски способности
 • Навремено, одговорно и професионално извршување на работните задачи
 • Амбициозност и посветеност на работата

РАБОТНИ УСЛОВИ:

 • 2-ра смена од 14:00 до 23:00 часот
 • Канцеларијата е лоцирана во Куманово
 • Плата во износ од 500$ до 2000$

Доколку сте заинтересирани и соодведствувате со опишаниот профил, Ве покануваме да се пријавите со испраќање на Вашето CV преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде