Vrabotuvanje.com - Административен работник - Скопје - АРТ ПРИНТ СТУДИО ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Административен работник

Скопје

Рок за пријавување:

 • АРТ ПРИНТ СТУДИО ДООЕЛ Скопје
 
 

Арт Принт Студио, има потреба да вработи:

Административен работник

Опис на работата и работните задачи:

 • Арт Принт Студио има потреба од Административен работник во печатница, со и без работно искуство
 • Арт Принт е спремен да го дообучи лицето.

За таа цел потребно е лицето да поседува:

 • Особен интерес за работа во комуникација со клиенти
 • Лична и професионална ефективност
 • Прецизност и ажурност во работата
 • Подготвеност за работа во тим, со колеги од производствен погон
 • Возачка дозвола
 • Да се придржува кон правилата за работа

Лицето ќе ги има следниве задачи:

 • Изготвување на фактури, про-фактури
 • Влез и излез на материјали – материјално работење во соодветен програм ( со печатење излезни документи за готови производи и за ова ќе следи обука ), овој сегмент по инсталација на ЕРП софтверот ќе биде на база на следење и контрола
 • Комуникација со сметководство, редовна проверка со претпоставена особа за спроведените обврски
 • Водење картотека на налози за готови производи одделно по клиенти
 • Водење евиденција за минимум количини на репро материјали во магацин
 • Спремање огласи по потреба за вработување
 • Достава на документи потребни за пријава-одјава
 • Обнова по потреба документи од Централен Регистар
 • Увозни и извозни формалности
 • Помагање во доработка во исклучителни моменти
 • Евиденција на вработени
 • Водење на неколку клиенти или продукти зависно што ќе се даде како обврска
 • Разни административни активности
 • Организација на испорака 
 • Согласно вашите способности може да имате повисока плата и поголеми одговорности (се зависи од вас)

Потребно е да има возачка дозвола. Вашето CV пратете го на емаил: artprintstudio@gmail.com, со задолжителна назнака. Административен работник

Општи работи во печатница и активности во помагање на администрацијата

Општи правила за аплицирање:

 • Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот).
 • Назнака на позиција за која се аплицира.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде