Vrabotuvanje.com - Технички администратор - Скопје - АРЦ ЛТД ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Технички администратор

Скопје

Рок за пријавување:

 • АРЦ ЛТД ДОО

За Компанијата

ARC нуди ИТ системски решенија, хардверска опрема и софтверски решенија на бројни компании и институции во Македонија.

Административно техничка работа од областа на ИТ, хардвер и системска администрација:

ТЕХНИЧКИ АДМИНИСТРАТОР

1. Работа на проектна документација во сите фази:

 • Понуди, договори, технички спецификации
 • Работа со електронски систем на Бирото за Јавни набавки
 • Архивирање во електронска архива на документи


2. Координативна работа:

 • Координира проекти во делот на реализација на проекти во различни фази
 • Потсетници, таскови, е-маил комуникација со внатрешни и надворешни соработници
 • Организирање деловни состаноци


3. Продажба и претпродажба:

 • Планови, извештаи, презентации
 • Работа со проектно технички документации од област на информатичка технологија, хардвер и системска интеграција
 • Комуникација со клиенти и добавувачи


Бенефиции:

 • Работa во стимулативна средина
 • Бонус кој зависи исклучиво од Вас
 • Можноста за напредување и дополнителен професионален развој
 • Постојано пренесување на знаење и грижа за вас.


Потребни квалификации:

 • Солидно познавање на ИТ Опрема и технички решенија
 • Пожелно високо образование-технички смер
 • Искуство најмалку 3 години во ИТ сектор на слични позиции
 • Познавање на електронскиот систем за јавни набавки
 • Деловна комуникација
 • Тимски дух и желба за напредување


Кратка биографија (CV) може да испратите преку полето Брза Апликација.
Ве молиме наведете ја работната позиција за која аплицирате.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде