Vrabotuvanje.com - Референт за Рент а кар - Скопје - 387cars
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт за Рент а кар

Скопје

Рок за пријавување:

 • 387carsРЕФЕРЕНТ ЗА РЕНТ А КАР
 

 

  ОСНОВНИ РАБОТНИ ЗАДАЧИ И ОБВРСКИ

 • Издавање и прием на возила;
 • Изготвување на договори за изнајмување на возилата и одговорност за нивна целосност и точност;
 • Наплата на услуга на клиенти;
 • Примање на директни резервации на шалтерите, резервации направени телефонски или преку електронската пошта или на веб страна;
 • Водење и ажурирање на податоци во систем;
 • Други работни задачи согласно позицијата.

  ДОПОЛНИТЕЛНИ КВАЛИФИКАЦИИ

 • Возачка дозвола Б категорија;
 • Познавање на Англиски јазик;
 • Познавање на дополнителен странски јазик е се смета за предност;
 • Познавање на работа со компјутери;
 • Кандидатот треба да биде организирана и комуникативна личност.

Држава: Македонија
Град: Скопје
Општина: Петровец

  ШТО НУДИМЕ?

 • Плата според договор;
 • Работно време 40 часа неделно;
 • Работа во смени;
 • Иновативна средина и развој во динамичен тим;
 • Соодветна обука и запознавање со работата на компанијата.

ИСПРАТЕТЕ ЈА ВАШАТА БИОГРАФИЈА ПРЕКУ ПОЛЕТО БРЗА АПЛИКАЦИЈА. 
ТЕЛЕФОН ЗА КОНТАКТ: +389 72 697 139

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде