Vrabotuvanje.com - Референт за извоз, транспорт и логистика - Скопје - СОФТ СЛИП ДООЕЛ Ќојлија, Петровец
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт за извоз, транспорт и логистика

Скопје

Рок за пријавување:

 • СОФТ СЛИП ДООЕЛ Ќојлија, Петровец
 

СОФТ СЛИП ДООЕЛ
​објавува оглас за работна позиција:

РЕФЕРЕНТ ЗА ИЗВОЗ, транспорт и логистика

Одговорности и задачи:

 • Изработка на план за камиони за извоз;
 • Изработка и подготовка на документација за извоз и спроведување до институции;
 • Комуникација со фирми-соработници и барање на нови фирми соработници;
 • Координација и комуникација за извоз;
 • Преговори со добавувачи за поповолни услови;
 • Контакт со Царинска управа на Р.М.

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Минимум завршено средно образование;
 • Претходно работно искуство ќе се смета за предност;
 • Познавање на работа со компјутери, МSOffice (Excel, Word, PowerPoint, Outlook);
 • Познавање и активна примена на англиски јазик.

лични карактеристки:

 • Организираност и одговорност;
 • Способност за тимска работа;
 • Лојалност, иницијативност, темелност, енергичност;
 • Способност за работа под притисок и на кратки рокови.

Плата по договор.
Обезбедено храна и превоз.


Вашите апликации со прикачено CV ги очекуваме преку Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде