Vrabotuvanje.com - Референт за набавки - Скопје - СОФТ СЛИП ДООЕЛ Ќојлија, Петровец
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт за набавки

Скопје

Рок за пријавување:

 • СОФТ СЛИП ДООЕЛ Ќојлија, Петровец
 

СОФТ СЛИП ДООЕЛ
​објавува оглас за работна позиција:

Референт за набавки

Одговорности и задачи:

 • Вршење на сеопфатни анализи за поддршка на донесувањето одлуки за стратегии за набавки;
 • Преглед и ажурирање на методите за пресметување на трошоците на производот во согласност со буџетот и фактичката состојба;
 • Оптимизирање, категоризирање и анализирање податоците за трошењето;
 • Пријава и визуелизирање трошоци за директни и индиректни набавки;
 • Следење и известување за KPI за набавки;
 • Проактивно формулирање соодветни акциски планови и мерки;
 • Спроведување истражување за производите и пазарот за да бидете во тек со најдобрите практики во индустријата, новите трендови и деловните можности.

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Минимум средно образование; Високо образование ќе се смета како предност;
 • Претходно работно искуство  на иста или слична позиција;
 • Активно познавање на англиски јазик;
 • Одлично познавање на office (Word, Excel, Outlook) пакетот;
 • Возачка дозвола – Б категорија.

лични карактеристки:

 • Брзина и способност за работа со кратки рокови;
 • Одговорна личност и посветеност кон работата;
 • Проактивна, вредна, енергична  и лојална личност.

Плата по договор.
Обезбедено храна и превоз.


Вашите апликации со прикачено CV ги очекуваме преку Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде