Vrabotuvanje.com - Графички работник во дигитaлен сектор - Скопје - АРТ ПРИНТ СТУДИО ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Графички работник во дигитaлен сектор

Скопје

Рок за пријавување:

  • АРТ ПРИНТ СТУДИО ДООЕЛ Скопје
 
 

Арт Принт Студио ДООЕЛ Заштитна, има потреба да вработи:

ГРАФИЧКИ РАБОТНИК ВО ДИГИТAЛЕН СЕКТОР
ГЛАВНА ОБВРСКА – АПЛИЦИРАЊЕ ПЕЧАТЕНИ ФОЛИИ

Опис на работата и работните задачи:

  • Арт Принт Студио има потреба од графички работник во печатница со оффсет машини, машини за доработка, плотери ...

За таа цел потребно е лицето да поседува:

  • Особен интерес за работа на терен, лепење тапети, фолии на прозори, лепење возила
  • Лична и професионална ефективност
  • Прецизност и ажурност во работатата
  • Отклонување на дефекти вон работно време
  • Подготвеност за работа во тим, во производствен погон
  • Подготвеност да ја прифати фирмата како своја

Лицето ќе ги има следниве задачи:

Да рабoти АПЛИЦИРАЊЕ/ЛЕПЕЊЕ НА ТАПЕТИ, ФОЛИИ ЗА ИЗЛОЗИ, ФОЛИИ ЗА ВОЗИЛА, МОНТАЖА НА ЦЕРАДИ, ИЗРАБОТКА НА СВЕТЛОСНИ РЕКЛАМИ, КАШИРАЊЕ НА ТВРДИ МАТЕРИЈАЛ-ФОРЕКС, ПЛЕКСИГЛАС, СЕЧЕЊЕ НА ГРАФИЧКИ НОЖ штанц машина графопрес, златотиск-Графопрес, МБО машина за виткање, Помошник во оффсет.

Помош и работни обврски со останатите вработени за изработка на печатени продукти во печатницата Можност за добра заработка после воспоставување, усогласување и координација на целиот систем.

Одлична плата и план за заедничка иднина.

Вашето CV пратете го на емаил: artprintstudio@gmail.com, со задолжителна назнака „ ЛЕПАЧ НА ФОЛИИ ЗА ВОЗИЛА, ИЗЛОЗИ

Општи правила за аплицирање:

  • Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот).
  • Назнака на позиција за која се аплицира.

АРТ ПРИНТ СТУДИО ДООЕЛ ЗАШТИТНА е компанија со социјален карактер, вработува лица со Хендикеп.

Ќе бидете пријавени во завод за вработување на сумата на која ја земате платата.

Компанијата има интенција за продава на западен пазар, со тоа и вашата плата ќе биде значително поглема во иднина.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде