Vrabotuvanje.com - Шнајдер, кројач, моделар - Ленинова 29 - Markov
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Шнајдер, кројач, моделар

Ленинова 29

Рок за пријавување:

Марков е модно студио специјализирано за автентично дизајнирана женска облека кое функционира од 2017 година. Марков во своето портфолио брои повеќе модни ревии и колекции.

Во моментов Модното студио Марков има потреба од:
 

ПРОФЕСИОНАЛЕН ШНАЈДЕР/КРОЈАЧ, МОДЕЛАР

(​за изработка на женска гардероба со надзор, помош, насока од одговорен дизајнер со формално образование од областа на кроење и изработка на шаблони и моделирање.)

 

Потребни квалификации:
  • ССС/ВСС
  • Претходно работно искуство е неопходно
 
Ние Нудиме:
  • плата 40.000 денари
  • обезбеден превоз (месечна автобуска карта)
  • флексибино работно време по договор и потреба
  • можност за бонуси, напредување и усовршување
  • креативна работа и пријатен амбиент
Сите заинтересирани кандидати ги повикуваме да се јават на 070354338 или своите професионални биографии да ги достават преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде