Vrabotuvanje.com - Монтер на системи за седишта - Тетово - КИЕЛ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Желино
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Монтер на системи за седишта

Тетово

Рок за пријавување:

 • КИЕЛ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Желино

Киeл Групацијата е еден од водечките европски производители на патнички системи за седишта за автобуси и железнички возила на локално, регионално и меѓуградско ниво.

Во рамките на своите компании лоцирани во Германија, Полска, Турција, Холандија, Шпанија, Франција, САД и Русија и со околу 1.700 вработени, Киeл е силен и сигурен партнер за задоволување на потребите на своите клиенти.

Во целиот свет, Киeл е признат по своите високо квалитетни производи, незаменлива експертиза и посветена работна сила. Со новата компанија "Киeл Македонија", која се наоѓа во Желино (Тетово), Киeл продолжува со својот ангажман за своите клиенти, со производство на седишта за автобуси.

Со цел проширување на својот тим, Киел Македонија има потреба од  работници на позицијата:

МОНТЕР НА СИСТЕМИ ЗА СЕДИШТА

 

Вие заедно со вашиот тим ќе работите на монтажа на деловите од седиштето на рамката како и тапацирање на сошиените навлаки на сунгерестите делови од седиштето. 
 

Ова ќе бидат вашите одговорности:

 • Тапацирање на седишта за патнички, градски автобуси и железници (Перничиња за седење / Наслони на седишта);
 • Тапацирање на мали делови на седишта како што се наслони за раце, наслони за глава, помошни делови за потпирање;
 • Mонтажа на делови за седишта (рамки на седишта, наслони на седишта, основа, потпирачи на стапала, разно);
 • Монтажа на делови за вградување (наслони за раце, маси, рачки, разно);
 • Монтажа на седишта за патнички,градски автобуси и возови;
 • Подготовка и пакување за транспорт.


Ова е вашиот профил:

 • IV степен на стручна подготовка. Работно искуство до 2 години во областа на тапацирање мебел и работа со мали делови метал;
 • Познавање на елементи за прицврстување и алати на користење за истото;
 • Способност да чита, применува и следи технички цртежи;
 • Одговорна, иницијативна личност со изразена желба на припадност во тим;
 • Личност подготвена да ги научи позициите на работа и нивни чекори.


Бенефити:

 • Организиран транспорт
 • Лична заштитна опрема
 • Топол оброк
 • Приватно здравствено осигурување
 • Регрес за годишен одмор (К-15) 40% повисок од минималниот износ
 • Изненадувања за роденден и други подароци
 • Подарок за новороденче
 • Посветен тим со широко познавање и искуство, со иста страст за градење на бизнис од светски размери.

Останати информации и апликација:

Доколку оваа позиција ви изгледа ипривлечно и ги исполнувате зададените услови, ве покануваме да го испратете го вашето резиме/ CV преку полето Брза Апликација со назнака „Тапацер / Монтер на системи за седишта“. 

Киел Македонија нуди еднакви можности на вработување без оглед на пол, раса, религија и убедувања, попреченост, возраст и сексуална ориентација.

Апликациите без назнака за кое работно место се однесуваат, нема да бидат земени предвид. 
Ќе бидат контактирани само оние кои влегле во потесен круг на селекција.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде