Vrabotuvanje.com - Помошник печатар - Скопје - МАЈАМИ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Помошник печатар

Скопје

Рок за пријавување:

 • МАЈАМИ ДОО

 

Основана во 1992, МАЈАМИ д.о.о. благодарејќи на постојаното вложување во модернизација на производствените процеси, денес е меѓу водечките добавувачи на вештачки обвивки за месната индустија во регионот.

Секоe достигнување и успех на компанијата е резултат на одличното функционирање на целиот тим, желбата за заедничка работа и взаемно почитување.

Производствениот погон во ИДРИЗОВО, Скопје има потреба од:

 

ПОМОШНИК ПЕЧАТАР
на машина за флексографско печатење

 

Потребни квалификации:

 • Минимум ССС.
 • Со или без работно искуство.

Работни услови: 

 • За почеток работниот однос се склучува на определено време од 3 месеци (со можност за продолжување).
 • Работното време е организирано во 3 смени.
 • Неделното работно време изнесува 40 часа.
 • Почетна нето плата до 35,000,00 - 40.000,00 ден.

Работни задачи:

 • Подготовка на бои и материјали во процесот за печатење.
 • Следење на квалитетот на производот, со цел навремено да се идентификува, отфрли или спречи секоја неправилност.
 • Евидентирање на сработените количини и производи.
 • Предавање на сработеното во магацин.
 • Почитување на мерките за заштита при работа
 • Одржување и грижа за работното место

Ние нудиме:

 • Секогаш навремена плата.
 • Платен годишен одмор.
 • Исплата на регрес (К15).
 • Додаток за минат труд.
 • Индивидуален бонус за редовност и продуктивност.
 • Тренинг и обуки за нови вработени.
 • Континуирано усовршување во работа.
 • Можност и поттик за напредување во работата.
 • Работа во чиста и климатизирана атмосфера.

Од Вас очекуваме:

 • Способност за работа во тим.
 • Подготвеност за работа во смени.
 • Способност за следење на работни инструкции и налози.
 • Точност, самоиницијатива, исполнителност и чесност.
 • Одговорност и организираност.
 • Способност за извршување на работните задачи;

 

Доколку ваквиот работен ангажман е предизвик за Вас, испратете го вашето CV преку полето „Брза Апликација“ 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде