Vrabotuvanje.com - Технички Специјалист - Skopje and Ohrid - АТУ Македонија ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Технички Специјалист

Skopje and Ohrid

Рок за пријавување:

 • АТУ Македонија ДООЕЛ

Отворен во 2010 година, ATU Duty Free работи со 3 бесцарински продавници на меѓународниот аеродром Скопје и Охрид. Нашите продавници нудат широк спектар на производи од различен избор на брендови. Нашиот избор на производи се движи од парфеми до козметика, алкохолни пијалоци до тутун, кондиторски производи до сувенири и додатоци.

ATU Duty Free има за цел да ги понуди најдобрите надвор од пазарот цени и кампањи за да ви обезбеди врвно искуство за купување. Внатре во продавниците ќе ве водат нашите добро информирани и искусни продажни претставници за повеќе и дополнителни информации.

Во согласност со брзиот раст на компанијата, бараме член на тимот во магацин за да учествува во работењето и активностите на нашиот магацин. Одговорностите на членот на тимот во магацин вклучуваат складирање материјали, превземнање на роба, пакување и скенирање на нарачки. Целта е да се зголеми ефикасноста, профитабилноста и задоволството на клиентите.

Технички Специјалист

Основни должности и одговорности

 • Откривање на дефекти
 • Работа со електричен и рачен алат
 • Врши помали поправки во областите на: електричната енергија, водовод, столарија и сл
 • Рутинска контрола на објектите и нивно техничко одржување
 • Водење евиденција за извршените поправки и потрошен материјал и изготвување на извештаи
 • Поддршка на сите одделенија во техничкиот дел
 • Грижа за службеното возило (перење, менување гуми итн.)
 • По потреба превоз на вработените на различни места
 • Другите работни активности во областа

Лични карактеристики и потребни квалификации

 • Потребна е диплома од средно образование
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност
 • Важност да немате здравствени проблеми
 • Поминување на потребните криминалистички проверки од надлежните институции
 • Општо техничко знаење (струја, водовод и секакви поправки).Способност ефикасно да одговори на потребите на работата, поврзани со дополнителни ангажмани или прекувремена работа
 • Способност за работа под притисок за реализација на поставените задачи кога роковите за извршување се кратки
 • Апликантите треба да бидат тимски играчи, подготвени за компромиси во однос на сите вработени во околината
 • Возачка дозвола Б категорија
 • Желба за учење и почитување на утврдените законски и компаниски прописи

Што можете да очекувате од нас

 • Картичка за оброк и услуга за транспорт
 • Приватно здравствено осигурување за болнички престој
 • Месечна бруто плата во износ од МКД 44000
 • Годишен бруто бонус
 • Тим билдинг

Испратете го Вашето CV преку полето Брза Апликација!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде