Vrabotuvanje.com - Оператор за заварување со роботи / Оператор за заварување на место - Тетово - КИЕЛ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Желино
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор за заварување со роботи / Оператор за заварување на место

Тетово

Рок за пријавување:

 • КИЕЛ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Желино

Киeл Групацијата е еден од водечките европски производители на патнички системи за седишта за автобуси и железнички возила на локално, регионално и меѓуградско ниво.

Во рамките на своите компании лоцирани во Германија, Полска, Турција, Холандија, Шпанија, Франција, САД и Русија и со околу 1.700 вработени, Киeл е силен и сигурен партнер за задоволување на потребите на своите клиенти.

Во целиот свет, Киeл е признат по своите високо квалитетни производи, незаменлива експертиза и посветена работна сила. Со новата компанија "Киeл Македонија", која се наоѓа во Желино (Тетово), Киeл продолжува со својот ангажман за своите клиенти, со производство на седишта за автобуси.

Со цел проширување на својот тим, Киел Македонија има потреба од  работници на позицијата:

ОПЕРАТОР ЗА ЗАВАРУВАЊЕ СО РОБОТИ / ОПЕРАТОР ЗА ЗАВАРУВАЊЕ НА МЕСТО
 
 

Одговорности:

 • Независно програмирање, поставување и работа на робот за заварување (по можност со Panasonic Systems)
 • Рачно заварување со метално лачно заварување со гас на тенок лим според технички цртежи (постобработка на групи за заварување подготвени на робот)
 • Следење на производниот и машинскиот процес
 • Контрола на квалитетот со помош на соодветна мерна опрема
 • Документација на готовите компоненти според DIN EN 15085-2

Барања:

 • Искуство во програмирање и обработка на робот за заварување
 • Квалификуван работник во метална работа
 • Неколкугодишно професионално искуство како заварувач
 • Заварувач со метален лак заштитен со гас со валиден сертификат за заварување (MAG-Welding)
 • Искуството во гасно заварување со волфрам е придобивка (WIG-Welding)
 • Искуство во работа со роботи за заварување
 • Знаењето за Офлајн програмирање е голема придобивка
 • Читање технички цртежи
 • Подготвеност за смена на работа
 • Лични вештини: Иницијативност, тимска работа и флексибилност
 • Потребна е обука од 3 месеци во нашата главна фабрика во Германија Тестови за квалификација на заварувач DIN EN ISO 9606-1
  • задник заварување <3mm / > 3mm
  • филетен завар 1-2 mm / 1,5-3 mm
  • 3 мм
 • Din EN ISO 5817 Ниво на квалитет за несовршености
 • Операторски испит за машина за заварување на место DIN EN 14732
 • Операторски испит за роботи за заварување DIN EN 14732

Бенефити:

 • Организиран транспорт;
 • Лична заштитна опрема;
 • Топол оброк;
 • Приватно здравствено осигурување;
 • Регрес за годишен одмор (К-15) 40% повисок од минималниот износ;
 • Изненадувања за роденден и други подароци;
 • Подарок за новороденче;
 • Посветен тим со широко познавање и искуство, со иста страст за градење на бизнис од светски размери.

Останати информации и апликација:

Доколку оваа позиција ви изгледа и привлечно и ги исполнувате зададените услови, ве покануваме да го испратете го вашето резиме/ CV преку Брза Апликација со назнака „Оператор за заварување со роботи / Оператор за заварување на место“. 

Киел Македонија нуди еднакви можности на вработување без оглед на пол, раса, религија и убедувања, попреченост, возраст и сексуална ориентација.

Апликациите без назнака за кое работно место се однесуваат, нема да бидат земени предвид. 
Ќе бидат контактирани само оние кои влегле во потесен круг на селекција.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде