Vrabotuvanje.com - Менаџер на Хотелска рецепција и Рецепционер/ка - Охрид - Bluebell Hotel
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Менаџер на Хотелска рецепција и Рецепционер/ка

Охрид

Рок за пријавување:

  • Bluebell Hotel
Хотел Блубел Охрид, е мал бутик хотел, со четири звезди, на Охридското крајбрежје, кој по реновирањето во првата половина на 2024, е на праг на ги отвори вратите, и со своите 40 соби, отворен базен, два бара и еден ресторан, да ги пречека своите први гости.
За таа намена, во моментов, ни се потребни:МЕНАЏЕР НА ХОТЕЛСКА РЕЦЕПЦИЈА - едно лице

 

  • Одговрен/а за дочек и отчек на гости и наплата на хотелско сметување
  • Одговрен/а за распоред на соби, барања и поплаки на гости.
  • Одгововер/а за хотелсиот систем, booking.com и Expedia.com.
  • Одговорен/а за чистота и наместеност на соби по дневен распоред и зададен хотелски стандард.
  • Одговорен/а за телфонска и имеил комуникација со групи, гости и добавувачи.

Оваа позиција одговара пред Менаџерот на Хотелот а е директно одговорна за работата на 6 -8 луѓе во својот тим (рецепција, ноќни чувар(к)и, собар(к)и)

1 ден слободен неделно во сезона (Јуни до Август)

2 дена слободни неделно надвор од сезона (Септември до Мај)

Платата е 37,000 / 47,000 денари нето, зависно со / без смештај (смештајот, доклку потребен, е сам во двојна соба, која подлежи на благ хотелски правилник)

 

РЕЦЕПЦИОНЕР/КА - едно лице

 

  • Одговрен/а за дочек и отчек на гости и наплата на хотелско сметување
  • Одговрен/а за барања и поплаки на гости.
  • Управување со хотелсиот систем, booking.com и Expedia.com.
  • Одговорен/а за телфонска и имеил комуникација со гости.

Оваа позиција одговара пред Менаџер на Хотелска рецепција и нема луѓе за кои е дирекно одговор(ен)на.

1 ден слободен неделно во сезона (Јуни до Август)

2 дена слободни неделно надвор од сезона (Септември до Мај)

Платата е 30,000 / 40,000 денари нето, зависно со / без смештај (смештајот, доклку потребен, со уште едно лице (цимер) од истиот пол, во двојна соба, која подлежи на благ хотелски правилник)

Својата професионална биографија CV може да ја доставите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде