Vrabotuvanje.com - Келнер/ка и Шанкер/ка - Охрид - Bluebell Hotel
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Келнер/ка и Шанкер/ка

Охрид

Рок за пријавување:

 • Bluebell Hotel
Хотел Блубел Охрид, е мал бутик хотел, со четири звезди, на Охридското крајбрежје, кој по реновирањето во првата половина на 2024, е на праг на ги отвори вратите, и со своите 40 соби, отворен базен, два бара и еден ресторан, да ги пречека своите први гости.
За таа намена, во моментов, ни се потребни:КЕЛНЕР/КА - четири лица

 

 • Одговрен/а за услужување на гостите во ресторанот, барот и базенскиот простор.
 • Одговрен/а за услужување на доручек во ресторанот.
 • Одговорен/а за чистота на ресторантски простор.
 • Одговорен/а за наплата на гостински сметки.
 • Одговорен/а за придржување кон хотелски квалитативни нормативи.

Оваа позиција одговара пред Менаџерот на Ресторан и Бар и нема луѓе за кои е дирекно одговор(ен)на.

1 ден слободен неделно во сезона (Јуни до Август)

2 дена слободни неделно надвор од сезона (Септември до Мај)

Платата е 30,000 / 40,000 денари нето, зависно со / без смештај (смештајот, доклку потребен, со уште едно лице (цимер) од истиот пол, во двојна соба, која подлежи на благ хотелски правилник) 

ШАНКЕР/КА - едно лице

 

 • Одговрен/а за припрема на алкохолни и безлакохолни пијалоци по хотелски стандард
 • Одговрен/а за услужување на кафе и други топлпи пијалоци по хотелски стандарди.
 • Одговорен/а за чистота на барски простор.
 • Одговорен/а за наплата на гостински сметки.
 • Одговорен/а за придржување кон хотелски квалитативни нормативи.
 • Одговорен за скалдирање и припрема на ппијалоци за двата бара.

Оваа позиција одговара пред Менаџерот на Ресторан и Бар и нема луѓе за кои е дирекно одговор(ен)на.

1 ден слободен неделно во сезона (Јуни до Август)

2 дена слободни неделно надвор од сезона (Септември до Мај)

Платата е 30,000 / 40,000 денари нето, зависно со / без смештај (смештајот, доклку потребен, со уште едно лице (цимер) од истиот пол, во двојна соба, која подлежи на благ хотелски правилник)

Својата професионална биографија CV може да ја доставите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде