Vrabotuvanje.com - Главен готвач/ка и Помошник готвач/ка - Охрид - Bluebell Hotel
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Главен готвач/ка и Помошник готвач/ка

Охрид

Рок за пријавување:

 • Bluebell Hotel
Хотел Блубел Охрид, е мал бутик хотел, со четири звезди, на Охридското крајбрежје, кој по реновирањето во првата половина на 2024, е на праг на ги отвори вратите, и со своите 40 соби, отворен базен, два бара и еден ресторан, да ги пречека своите први гости.
За таа намена, во моментов, ни се потребни:ГЛАВЕН ГОТВАЧ/КА - две лица

 

 • Одговрен/а за целокупното готвење (припрема на храна) во хотелот.
 • Одговрен/а за припрема на доручек по хотелски стандарди.
 • ​Одгововер/а за подготовка и готвење на целодневно мени по хотелски стандарди и нормативи.
 • Одговорен/а за прием на прехрамбени артикли во кујна.
 • Одговорен/а за чистота на кујнскиот простор.
 • Одговорен/а за придржување кон хотелски финансиски и квалитативни нормативи.

Оваа позиција одговара пред Менаџерот на Хотелот а е директно одговорна за работата на 2-3 луѓе во својот тим (помошни готвачии)
1 ден слободен неделно во сезона (Јуни до Август)
2 дена слободни неделно надвор од сезона (Септември до Мај)
Платата е 37,000 / 47,000 денари нето, зависно со / без смештај (смештајот, доклку потребен, е сам во двојна соба, која подлежи на благ хотелски правилник) 

ПОМОШНИК ГОТВАЧ/КА - две лица

 

 • Одговрен/а за припрема на доручек по хотелски стандарди.
 • Одгововер/а за помош во подготовка и готвење на целодневно мени по хотелски стандарди и нормативи
 • Одговорен за чистота на кујнскиот простор.
 • Одговорен/а за чистота и хигиена на садови, кујнски и ресторантски прибор и алати.

Оваа позиција одговара пред Главен Готвач/ка и нема луѓе за кои е дирекно одговор(ен)на.
1 ден слободен неделно во сезона (Јуни до Август)
2 дена слободни неделно надвор од сезона (Септември до Мај)
Платата е 27,000 / 37,000 денари нето, зависно со / без смештај (смештајот, доклку потребен, со уште едно лице (цимер) од истиот пол, во двојна соба, која подлежи на благ хотелски правилник)

Својата професионална биографија CV може да ја доставите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде