Vrabotuvanje.com - Рецепционер - Битола - Битола - Ле Гранд Казино
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Рецепционер - Битола

Битола

Рок за пријавување:

 • Ле Гранд Казино

 

Со повеќе од 20 години на пазарот, Ле Гранд Казино Битола е едно од најстарите казина во нашата земја, синоним за перфектно искуство во светот на игрите на среќа.

Ле Гранд Казино Битола вработува 

РЕЦЕПЦИОНЕР
 

Работни одговорности на Рецепционер во Ле Гранд Казино Битола:

 • Ги пречекува гостите во казиното и врши идентификација;
 • Ги внесува гостите во систем;
 • Одговара на телефонски повици, одговара на барањата на гостите;
 • Други одговорности соодветни на работното место Рецепционер.

Кандидатот треба да ги поседува следните карактеристики:

 • Да е љубезна, ведра и насмеана личност;
 • Одговорност и посветеност кон работата;
 • Лојалност, чесност и доверливост;
 • Комуникативна личност со професионален однос кон клиентите;
 • Проактивна, вредна и енергична личност;
 • Способност за индивидуална и тимска работа;
 • Личност која со ентузијазам ќе ги учи и применува работните задачи.

Потребни квалификации и компетенции:

 • Минимум средно образование (ССС);
 • Искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност;
 • Познавање на англиски и грчки јазик ќе се смета за значајна предност;
 • Работа во 3 смени.

Доколку станете наш вработен добивате:

 • Основна плата + додатоци на плата согласно Закон за работни односи (Минат труд, Работа во недела, Работа на празник, Ноќна смена, Прекувремено работно време) + типс согласно правилникот за бодирање на типсот за ова работно место
 • Можност за напредок согласно направените евалуации од страна на претпоставените лица
 • 50% попуст на сместување во сместувачките капацитети на Ресорт Маврово
 • Обуки и тим билдинг активности

Локација: Битола

Тип на вработување: Полно работно време

Рок за пријавување на огласот: 20.06.2024

Како да аплицирате: Пратете ни го Вашето CV на следниот меил: hr@legrandcasinoonline.com и во subject наведете „Рецепционер – Ле Гранд Казино Битола“.

Број за контакт: 072 809 999

Disclaimer:

 • Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ги исполнуваат бараните критериуми и компетенции и кои ќе имаат комплетна апликација;
 • Кандидатите во процесот на селекција ќе бидат тестирани;
 • Кандидатот со испраќање на апликацијата се согласува истата да остане во базата на кандидати на компанијата;
 • Ле Гранд Казино Битола е горд работодавач кој дава еднаква шанса на сите.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде