Vrabotuvanje.com - Процесен техничар – Скопје, Куманово, Велес, Свети Николе - Скопје, Куманово, Велес, Свети Николе - КЕМЕТ ЕЛЕКТРОНИКС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Процесен техничар – Скопје, Куманово, Велес, Свети Николе

Скопје, Куманово, Велес, Свети Николе

Рок за пријавување:

 • КЕМЕТ ЕЛЕКТРОНИКС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ

КЕМЕТ Електроникс како дел од YAGEO Корпорацијата е водечки глобален снабдувач на електронски компоненти. Како компанија, нудиме најширок избор на кондензаторски технологии во индустријата, заедно со проширување на опсегот на електромеханички уреди, решенија за електромагнетна компатибилност и суперкондензатори.

Фабриката на КЕМЕТ Електроникс Македонија која е лоцирана во Технолошко индустриската развојна зона 1, Бунарџик, за потребите на своите производни капацитети објавува оглас за слободна работна позиција:

Процесен техничар – Скопје, Куманово, Велес, Свети Николе

Одговорности:

 • Да дава техничка поддршка во областа на машините, процесите и производствените активности;
 • Да се осигура дека стандардните оперативни процедури се почитуваат соодветно;
 • Одговорност за проверка, следење и оптимизирање на параметрите на машините и процесите;
 • Да превзема иницијативи за воспоставување контроли на процесите и редовни проверки;
 • Да учествува во создавањето на стандардни оперативни процедури;
 • Му асистира на процесниот инженер при воведување нови производи и нивни валидации;
 • Увид и ревизија на сите компоненти и сите фази на производствениот процес;
 • Истражување на проблеми со квалитет за идентификување на основните причини и подготвување соодветна документација за корективни акции, да се осигура дека проблемите се адресираат на вистинско место и се решаваат;
 • Подготовка на едноставни извештаи и давање информации до менаџментот;
 • Присуство на различни состаноци;
 • Учество во анализа и решавање на проблеми;
 • Да се осигура дека сите инциденти на несогласност се евидентираат;
 • Работење во согласност со принципите на здравје и безбедност при работа.

Барања, вештини и компетенции:

 • Средно образование, преферентно од техничко училиште;
 • Разбирање на производствените процеси;
 • Способност за работа во динамична средина;
 • Разбирање на здравствените и безбедносните практики;
 • Способност за работа на сопствена иницијатива;
 • Предност е познавање и претходно искуство во автомобилската индустрија;
 • Предност е познавање на англиски јазик и MC Office.

Компанијата нуди

 • Пријатни услови за работа;
 • Редовни и навремени месечни примања;
 • Организиран превоз;
 • Храна. 

 

Доколку сте заинтересирани за објавената работна позиција и сметате дека поседувате вештини со кои би одговориле на работните задачи, Ве молиме испратете CV до 18.06.2024 година, со наслов Процесен техничар / Вашето име и презиме на: applicationmk@yageo.com.

Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг.
Апликациите ќе се чуваат во нашата база на податоци во период од една година.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде