Vrabotuvanje.com - Оператори во производство - Скопје, Инџиково - ТЕЛАМОН-ЕВРОПА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператори во производство

Скопје, Инџиково

Рок за пријавување:

 • ТЕЛАМОН-ЕВРОПА ДООЕЛ

ТЕЛАМОН - една од најголемите приватни компании за производство на кабелски сетови за автомобилската индустрија од Индијана, САД има потреба од работници за отворена работна позиција во оддел Производство.

Во Теламон, фокусот е во деталите на секој проект, а индустриските решенија го отелотворуваат ова верување до самата срж.

Нашиот стил на работа е дефиниран од нашите корпоративни вредности: H2S2 - искреност, хармонија, едноставност и менторство.

За таа цел, за поддршка на нашата фабрика во Скопје (Инџиково), во потрага сме по Оператори во производство, кои ги делат нашите вредности.

Оператори во производство


Основни обврски и одговорности:

 • Составување на индустриски делови според упатствата за процесот на квалитет користејќи разни алатки.
 • Тестирање на склопената опрема.

Работната позиција опфаќа:

 • Работење согласно работни упатства и инструкции од претпоставен.
 • Составување и тестирање на составениот производ.
 • Потврдување за адекватно поставување и контрола на сите делови и етикети, согласно упатствата за работа.
 • Евидентирање на серискиот број на делот на серијата.
 • Следење на едноделен проток при склопување на готовите производи.
 • Сортирање несоодветни материјали.
 • Следење воспоставени процеси и постапки на Lean производство.
 • Контрола на прв производ.
 • Документирање и одржување запис за инспекција на готови производи.
 • Почитување на интерните правила и политики, генералното работно време, времето за паузи.
 • Вршење на работните задачи со полно работно време во траење од 40 часа седмично.
 • Работа во стоечка положба и повторувачки движења со раце.

Потребни знаења и вештини:

 • Способност за изведување основни математички операции (собирање, одземање, множење и делење).
 • Способност за читање и разбирање на инструкциите за работа и на документите за квалитет.
 • Мора да биде детален за да обезбеди квалитет при изработка на производите.

Теламон нуди:

 • Организиран превоз од Скопје и Куманово.
 • Работа во две смени (06:00-14:00 и 14:00-22:00). Понеделник – петок.
 • Почетна плата 26.500,00.

Вработувањето во "Теламон-Европа" е взаемна врска на доверба и сигурност. Имаме должност да се грижиме кон вработените, а должност на вработениот е да ги изврши законските и разумни наредби на Теламон-Европа.

Сите пристигнати биографии ќе се третираат со целосна доверливост.

Единствено кандидатите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат повикани на интервју.

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде