Vrabotuvanje.com - Рецепционер/ка - Скопје - ПАРКЛЕНД ГРОУП ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Рецепционер/ка

Скопје

Рок за пријавување:

  • ПАРКЛЕНД ГРОУП ДООЕЛ

Сместен во Градскиот Парк на Скопје, Parkland Hospitality Group - Park Hotel & Spa обезбедува услуги по највисоки светски стандарди и соодветно на своите пет ѕвезди има потреба од ангажирање на персонал и проширување на својот тим.

Доколку имате одлични комуникациски способности, сте тимски играч, иницијативни, ориентирани кон резултати со високо развиена способност за решавање проблеми, аплицирајте за работа во Parkland Hospitality Group на следната работна позиција:

РЕЦЕПЦИОНЕР/КА

Вистинскиот кандидат треба да поседува:

  • Течно говорење на Македонски јазик
  • Течно говорење на Англиски јазик

Работни задачи и обврски:

  • Одговара за прием и одјава на гостите согласно политиките, процедурите и системите за работа на компанијата.
  • Справување со барањата на гостите на ефикасен начин, со цел да се обезбеди нивно задоволство од престојот во хотелот.
  • Одговорен е за менувачницата во смената, како и за материјалното и финансиско работење за време на смената.
  • Обезбедува навремена и точна подготовка на извештаи потребни за работењето на другите сектори.
 ​

Заинтересираните кандидати може да се пријават на огласот преку копчето Брза Апликација, за повеќе информации јавете се на 071388969 ​

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде