Vrabotuvanje.com - Продажба и сервис на компјутери и компјутерска опрема - Кавадарци - Кавадарци - Тим Корпорејшн Дооел
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажба и сервис на компјутери и компјутерска опрема - Кавадарци

Кавадарци

Рок за пријавување:

 • Тим Корпорејшн Дооел

 

ТИМ Компјутерс – КАВАДАРЦИ  како дел од реномираниот бренд на Тим Корпорејшн Дооел поради проширување тимот објавува оглас за отворено работно место на позиција продажба и сервис на компјутери и компјутерска опрема во нашиот продажен салон во КАВАДАРЦИ.

НУДЕМЕ:
 • Конкурентна плата и плус дополнителни бонуси според учинокот и постигнатите резултати
 • Работа во динамична средина со тим на професионалци
 • Можност за континуирана надградба и развој во кариера
 • Програми за професионален развој, посета на обуки и семинари
ОПИС НА ЗАДАЧИ:
 • Продажба на компјутери и компјутерски компоненти, клима уреди, телевизори и мали куќни апарати
 • Инсталација на оперативни системи и софтвер
 • Детекција на проблеми со софтвер и хардвер и одстранување на истиот.
 • Обезбедување квалитетна поддршка/едукација кон крајните корисници и помош поврзани со производите кои ги нудиме.
БАРАНИ КВАЛИФИКАЦИИ И ВЕШТИНИ:
 • Минимум ССС;
 • Познавање на напредна работа со компјутери и компјутерски компоненти, инсталации на оперативен систем и софтвер
 • Пожелно, но не е неопходно претходно работно искуство со продажба во некои од овие области: ИТ, ТВ, Бела Техника, Мали кујнски апарати, Aудио и Видео;
 • Познавањето на англискиот јазик

Доколку сте заинтересирани и ги исполнувате барањата наведени погоре ве молиме испратете го вашето CV преку полето Брза Апликација.

По пристигнување на сите апликации ке се направи селекција на кандидати кои ќе бидат повикани на разговор/интервју.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде