Vrabotuvanje.com - Рецепционер/ка - Скопје - View Inn Boutique Hotel
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Рецепционер/ка

Скопје

Рок за пријавување:

 • View Inn Boutique Hotel

View Inn Hotel, има потреба од нови вработени на работната позиција:
 
РЕЦЕПЦИОНЕР/КА

Потребни квалификации:

 • ССС / ВСС
 • Течно говорење на Македонски јазик - Течно говорење на Англискиот јазик - Познавање на други јазици и претходно искуство на работната позиција ќе се смета за предност.
 • Работа со компјутер.
 • Познавање на Microsoft office/Excel.

 

Личен Профил:

 • Комуникативна, одговорна и лојална личност, љубезност и педантност.
 • Професионален однос, способност за индивидуална и тимска работа под притисок.

ПЛАТА : 30.000

Работни задачи и обврски:

 • Одговара за прием и одјава на гостите од Хотелот согласно политиките, процедурите и системите за работа на компанијата.
 • Справување со барањата на гостите на ефикасен начин со цел да се обезбеди нивно задоволство при престојот во Хотелот.
 • Одговорен е за материјалното и финансиското работење за време на смената.
 • Обезбедува навремена и точна подготовка на извештаи потребни за работењето на другите сектори
 • Работата се одвива во две смени :
 • Прва смена од 07.00 до 15.00 и втора смена од 15.00 до 23.00 навечер.

 

ВЈУ ИН ХОТЕЛ се наоѓа на Водно веднаш до Сеизмолошкиот институт ( Француска и Англиска амбасада ).

 

Сите заинтересирани можат да пратат CV преку полето "Брза Апликација" или да се јават на телефонскиот број – 075 394 746 (лице за контакт Ангела)

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде