Vrabotuvanje.com - Оператор на машина за производство - Скопје - ЧЕЗАКОМЕРЦ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор на машина за производство

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЧЕЗАКОМЕРЦ ДОО

 

ЧЕЗАКОМЕРЦ ДОО СКОПЈЕ - Компанија со дејност трговија со зрнести производи, семки, зачини, сушени плодови, масти, масла, адитиви, ароми и суровински материјал за слаткарство, пекарство, пивска и месна индустрија, индустрија за сокови и пакување, има потреба од:

ОПЕРАТОР НА МАШИНА ЗА ПРОИЗВОДСТВО
3 извршители
 

Услови:

 • Да имаат завршено ССС;
 • Работно искуство ќе се смета за предност;
 • Прецизност, уредност и темелност во извршувањето на работните обврски;
 • Добри организациски способности.


Личен профил:

 • Флексибилност, педантност, прецизност и точност;
 • Самоиницијативност и посветеност на работата;
 • Способност за индивидуална и тимска работа;
 • Подготвеност за работа во две (2) смени;
 • Професионален однос кон работата и енергичност.


Одговорности и задачи:

 • Извршување на работните задачи согласно зададената норма;
 • Оперативна контрола и управување на машини за печење /пакување;
 • Контрола (основна) на исправност на машината и известување за дефекти/неправилна работа;
 • Контрола на печени производи и контрола на пакување и амбалажа; 
 • Извршува и други задачи по наредба на непосредно претпоставениот раководител и Управителите на друштвото;


Ние нудиме: 

 • Одлична плата; 
 • Позитивна и пријатна работна атмосфера;
 • Можност за напредување.


Со аплицирањето кандидатот изјавува дека е согласен неговите лични податоци наведени во CV да бидат собрани и обработени од ЧЕЗАКОМЕРЦ ДОО Скопје во согласност со Законот за заштита на лични податоци.

Кандидатот изјавува дека е запознаен дека неговите лични податоци се собираат о обработуваат со цел избор на кандидат за позицијата за која аплицираат.

Кандидатот има право во секое време да ја повлече дадената согласност за чување и обработка на неговите лични податоци.

Доколку овој Оглас е предизвик за Вас, Вашата професионална биографија (CV) и Писмо за мотивација можете да ги испратите преку полето Брза Апликација со задолжителна назнака на апликацијата “ЗА ОГЛАС ЗА ОПЕРАТОРИ НА МАШИНА ЗА ПРОИЗВОДСТВО - 3 извршители “

Напомена:
Кандидатите кои не ги исполнуваат бараните услови кои се наведени во Огласот се молат да не аплицираат;
САМО кандидатите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
Апликации без назнака нема да бидат разгледани.

ЧЕЗАКОМЕРЦ ДОО Скопје

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде