Vrabotuvanje.com - Оператори во производство (м) - Скопје - СОФТ СЛИП ДООЕЛ Ќојлија, Петровец
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператори во производство (м)

Скопје

Рок за пријавување:

 • СОФТ СЛИП ДООЕЛ Ќојлија, Петровец
 

СОФТ СЛИП ДООЕЛ
​објавува оглас за работна позиција:

ОПЕРАТОРИ во производство на душеци (м)

Одговорности и задачи:

 • Ракување со сите релевантни машини, алати и опрема, извршување на сложени производствени задачи во согласност со инструкциите и стандардите на компанијата;
 • Поставување и прилагодување на опремата согласно спецификациите за производство;
 • Следење на квалитетот на производот, со цел навремено да се идентификува, отфрли или спречи произведство на неисправни производи;
 • Изготвување на точни дневни извештаи за потребите на производство за да може континуирано да се анализираат перформансите;
 • Менторирање и обуки на помалку искусни работници со цел да се овозможи правилно користење на опремата за производство како и решавање на тековни проблеми.

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Завршено средно образование;
 • Претходно искуство во производство ќе се смета за предност;
 • Кандидатите потребно да се од машки пол.

лични карактеристки:

 • Детално ориентиран и организиран во својата работа;
 • Способност за следење на работни инструкции;
 • Лични вештини и компетенции: точност, флексибилност, чесност, независност, организираност и одговорност;
 • Организациски вештини и компетенции: способност за планирање и организирање на работата.

НИЕ НУДИМЕ:

 • Почетна плата во висина од 30.000мкд;
 • Работа од понеделник до петок;
 • Платен минат труд;
 • Обезбедени трошоци храна и превоз;
 • Регрес;
 • Стимулативни бонуси.

Вашите апликации со прикачено CV ги очекуваме преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде