Vrabotuvanje.com - Шивачи на машина за душеци - Скопје - СОФТ СЛИП ДООЕЛ Ќојлија, Петровец
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Шивачи на машина за душеци

Скопје

Рок за пријавување:

 • СОФТ СЛИП ДООЕЛ Ќојлија, Петровец
 

СОФТ СЛИП ДООЕЛ
​објавува оглас за работна позиција:

ШИВАЧИ На МАШИНА ЗА ДУШЕЦИ

Одговорности и задачи:

 • Да ракува со машината за шиење;
 • Да разликува начини на кроење и шиење;
 • Да шие специфични кројни делови;
 • Правилно да користи кројни делови;
 • Да поправа конфекциски производ;
 • Да спроведува технолошки постапки во конфекциски производ;
 • Да применува норми на работна етика;
 • Да се грижи за исправност на машината како би можел да ја изврши задачата сo соодветен квалитет и други работи и работни задачи предвидени согласно работната позиција.

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Завршено средно образование;
 • Задолжително претходно работно искуство.

лични карактеристки:

 • Детално ориентиран и организиран во својата работа;
 • Способност за следење на работни инструкции;
 • Лични вештини и компетенции: точност, флексибилност, чесност, независност, организираност и одговорност;
 • Организациски вештини и компетенции: способност за планирање и организирање на работата.

НИЕ НУДИМЕ:

 • Почетна плата во висина од 35.000мкд;
 • Работа од понеделник до петок;
 • Платен минат труд;
 • Обезбедени трошоци храна и превоз;
 • Регрес;
 • Стимулативни бонуси.

Вашите апликации со прикачено CV ги очекуваме преку Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде