Vrabotuvanje.com - Оператор на машина за плетење жица - Скопје - ЖЕЛЕЗАРИЈА ЈОЛЕ ЕКСПОРТ-ИМПОРТ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор на машина за плетење жица

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЖЕЛЕЗАРИЈА ЈОЛЕ ЕКСПОРТ-ИМПОРТ ДОО

Компанијата  ДТПУ ,,Железарија Јоле Експорт -Импорт Скопје која постои на пазарот повеќе од 30 години и се занимава со трговија и доработка на челик и челични производи. ,,Железарија Јоле Експорт -Импорт" има потреба од

ОПЕРАТОР НА МАШИНА ЗА ПЛЕТЕЊЕ ЖИЦА

 
 
Нето плата: 35.000,00 ден( во првиот месец додека трае обуката),потоа 40.000,00 ден
Работно време од 07:30 до 16:00 часот
 
Главни Одговорности:
 
 • Припрема и прилагодување на машината за почеток на изработката.
 • Поставување на потребните производи(котури жица) за изработка на плетивото.
 • Прилагодување на машината при изработка на производот.
 • Складирање на соодветно место на готовите производи.
 
Потребни квалификации:
 
 • Возраст до 50 години
 • Предност е претходно работно искуство во извршување работни задачи на машина или производна лента.
 
Овозможени услови од наша страна
 
 • Надоместок по учинок за секој производ кој е произведен.
 • Колективно осигурување од незгода 24/7
 • Обезбедена обука за ракување на машината.
 • Напредок и развој во компанијата.
 
Вашата кратка биографија и по можност фотографија не постара од 6 месеци испратете ја на нашата емаил адреса : zelezarijajole@hotmail.com
со назнака за ОПЕРАТОР ВО ПРОИЗВОДСТВО.

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде