Vrabotuvanje.com - Експерт за Кредитирање во филијала - Скопје - Скопје - ФД ПРОФИ КРЕДИТ НМК ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Експерт за Кредитирање во филијала - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • ФД ПРОФИ КРЕДИТ НМК ДООЕЛ Скопје

Објавуваме оглас за позиција:

ЕКСПЕРТ ЗА КРЕДИТИРАЊЕ ВО ФИЛИЈАЛА ВО СКОПЈЕ

Ако сте енергична, позитивна, одговорна личност со желба за развој. Ако сте динамична личност, која се стреми кон најдобри резултати и суштински мотивиран да успее, тогаш ВИЕ сте вистинскиот кандидат за нас.

Кои сме ние:

ПРОФИ КРЕДИТ Македонија е дел од меѓународната финансиска групација Profireal Group која почнува со работа во 1994 година и својот бизнис го шири со канцеларии во Чешка, Полска, Словачка, Бугарија, Русија и Филипини.

Во Р.С. Македонија, компанијата почнува со работа од Февруари 2023 година и се стреми да биде една од водечките финансиски компании во Р.С. Македонија.

Доколку сакате да станете дел од нашиот тим, ја чекаме Вашата биографија. Податоците испратени од вас ќе се разгледуваат и чуваат под строга доверливост во согласност со барањата на Законот за заштита на лични податоци. Успешните кандидати ќе бидат поканети на интервју.

Од што се состои работата:

 • Како Експерт за кредитирање, ќе бидете во контакт со нашите клиенти, внимавајќи на квалитетот на портфолиото на клиентите со кои имате кредитен однос
 • Ќе ангажирате и обучувате кредитно соработници и ќе го развивате Вашиот тим за продажба, со кој ќе ги нудите финансиските услуги на компанијата. Добро организираниот тим ќе Ви носи голем успех за Вас
 • Ќе имате можност да се развивате не само како лидер, туку и како лидер на тимот.
 • Ќе работите во високо конкурентна индустрија каде што можете да ги споделите вашите креативни идеи.
 • Ќе работите во исклучително динамично опкружување, погодно за амбициозни и упорни луѓе со натпреварувачки дух.
 • Предност ќе биде Вашето искуство доколку сте работеле на исто или слично работно место;

Што ви нудиме:

 • Работа со договор за вработување;
 • Бонуси, врз основа на постигнатиот резултат;
 • Дополнителни бенефиции...
 • Можност за професионален развој;
 • Внатрешна обука базирана на најдобрите европски практики.

Што се очекува од Вас:

 • Да имате најмалку завршено средно образование;
 • Да бидете комуникативна и одговорна личност, со желба за развој;
 • Да имате вештини за продажба и убедување;
 • Да имате основна компјутерска писменост (MS Office);
 • Да бидете организирани и позитивни;
 • Да сакате да работите во динамична средина.

Ве очекуваме...

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде