Vrabotuvanje.com - Техничка секретарка - Скопје - МОТОЦЕНТАР ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничка секретарка

Скопје

Рок за пријавување:

 • МОТОЦЕНТАР ДОО
 

Реномираната компанија МОТОЦЕНТАР основана 1994 г. која денес брои повеќе од 150 вработени e синоним за квалитет во продажбата и монтажа на пневматици од светски познати брендови.

Со мисија за постојано унапредување на сопственото работење и следење на сите светски трендови во оваа исклучително конкурентна индустрија, со цел континуирано одржување и оправдување на имиџот.

Во потрага сме по вработени на позиција

Техничка секретарка
Скопје

Потребни квалификации:

 • Средно образование - предност економско или правно училиште;
 • Претходно работно искуство не е задолжително;
 • Познавање на Microsoft Office пакет;
 • Познавање на англиски јазик.

Опис на работни задачи:

 • Административно - канцелариско работење (учество во изработка на потребни документи и нивно процесирање);
 • Архивирање на влезно - излезни документи, организација, ажурирање и уредно водење на архива;
 • Организирање и подготовка на деловни состаноци и други активности за менаџерот на компанијата ;
 • Грижа и оперативна соработка со деловни клиенти, добавувачи и други соработници;
 • Закажување на состаноци;
 • Пречек на гости;
 • Организирање на работата на директорот;
 • Припрема на пошта;
 • Одговарање на телефонски повици;
 • Организирање на проток на документи.

Доколку имате желба за работа во пријатна работна средина со одлични работни услови , и неверојатно позитивен тим кој постојано расте , вложува во својот кадар и високо го вреднува вашиот труд.

Аплицирајте веднаш преку Брзата Апликација или јавете се на 070-220-084 и очекувајте да бидете повикани на интервју.

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде