Vrabotuvanje.com - Монтер на телекомуникациски инсталации - Скопје, Куманово, Штип, Кочани - ФОРНЕТ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Монтер на телекомуникациски инсталации

Скопје, Куманово, Штип, Кочани

Рок за пријавување:

  • ФОРНЕТ ДООЕЛ
  • Адреса: бул.В.С.Бато бр 30/3, 1000 Скопје
  • Веб страна: http://www.fornet.com.mk

 


ФОРНЕТ е компанија основана 1999 година. Во своето долгогодишно работење зад себе имаме голем број на успешно завршени проекти. Задоволството на клиентите придонесува да еднаш воспоставените релации со тек на време бидат продлабочувани и доведуваат до постојан развој на соработка и препорака кај нови клиенти. Со тоа ФОРНЕТ во текот на годините бележи постојан стабилен раст и развој. 

ФОРНЕТ има потреба од следната работна позиција:

Монтер на телекомуникациски инсталации

Потребни квалификации:

  • Со или без работно искуство;
  • Претходно работно искуство со сплајсување на оптички кабли ќе се смета за предност;
  • Способност за работа на висина (бандера) ќе се смета за предност
  • Возачка дозвола Б – категорија.

Опис на работна позиција:

  • Поставување на телекомуникациски инсталации и опрема како и нивно поврзување и пуштање во функција

Плата: 

  • Почетни месечни примања во висина од 25.000,00 мкд за вработување без претходно работно искуство, 32-43.000,00 со претходно работно искуство.

Работата е организирана и целосно спроведена согласно законските прописи што значи придонеси на полна плата, одмор согласно закон и почитување на пропишани мерки за БЗР.

Работиме за потребите на двата најголеми телекомуникациски оператори МТ и А1. Лица кои се склони за напредок, се нотираат и им се дава соодветна обука за кариерен напредок.

Место и време на извршување на работата: 

  • Територија на Скопје, Куманово, Штип, Кочани и околни места; Oд 08:00-16:00 часот (понеделник-петок). Сабота- дежурство по потреба еднаш во месец.

Ако ги исполнувате нашите барања и сте заинтересирани за позицијата, Ве молиме испратете своја биографија преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде