Vrabotuvanje.com - Оператор на машина - Македоски Брод, Кичево, Прилеп - ДПТУ АТС АММО ДООЕЛ Самоков Македонски Брод
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор на машина

Македоски Брод, Кичево, Прилеп

Рок за пријавување:

 • ДПТУ АТС АММО ДООЕЛ Самоков Македонски Брод
 • Веб страна: https://atsammo.mk/

                                                                  

АТС АММО Дооел, Самоков,  Македонски Брод  е компанија за производство на муниција. Компанијата работи, повеќе од 40 години и стои рамо до рамо со светските компании. Компанија која веќе стана препознатлива на светскиот пазар, по својот кавалите и успехот на работа. Локација Самоков, Македонски Брод ул. Населено место без уличен систем, Самоков, Маедонски Брод.

Поради проширување на тимот ДПТУ АТС АММО ДООЕЛ објавува оглас за вработување на
 

ОПЕРАТОР НА МАШИНА

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Минимум средно образование од техничките струки
 • Искуство во извршување на техничка работа
 • Водење на евиденција за текот на работата
 • Одлични организациски способности
 • Изразена самоиницијативност и самостојност при работењето
 • Прецизност и соодветна брзина во работењето.

ОПИС НА РАБОТА:

 • Поставување на неопходни механички делови
 • Се грижи за секој дел од опремата и машините да се во исправна состојба
 • и да се спремни во секој момент за работа
 • Во секој момент од работењето треба да биде свесен за состојбата на енергенсите, водената пареа и водата вклучени во производството
 • Одговорност при извршување на задачите
 • Одговорност за целокупната исправност и функционалност на машината
 • Координација со мајсторите од повисоката класификација или со водечкиот мајстор на линијата
 • Проценка на перформанси на машински компоненти, уреди и направи

НУДИМЕ:

 • Динамична и професионална работна средина
 • Можност на напредување во кариерата
 • Конкурентна плата соодветна на работното искуство

 


Во согласност со законот за заштита на лични податоци со самото испраќање на Вашата апликација согласни сте Вашите податоци да се чуваат во нашата база на кандидати во времетраење од 12 месеци.

Доколку сте заинтересирани, испратете го Вашето CV (работна биографија) на англиски или на македонски јазик преку Брзата Апликација.

Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на разговор.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде