Vrabotuvanje.com - Вработување во Интерпласт - Скопје - Interplast
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Вработување во Интерпласт

Скопје

Рок за пријавување:

 • Interplast

ИНТЕРПЛАСТ е компанија за производство и трговија со челици основана во 1998 година и нуди услуги во областа на металопреработувачката индустрија и трговија со челици.
Има потреба од:

МАГАЦИОНЕР
МЕТАЛОГЛОДАЧ
ОПЕРАТОР ЗА CNC МАШИНА
 
 
 

Потребни квалификации:

 • ССС;
 • Со или без работно искуство;
 • Работа со компјутери: основно познавање на MS office пакет.
 • Пожелно е претходно работно искуство со ЦНЦ машини;
 • Желба и одговорност кон работата.
 • Познавање од мерење со мерни инструменти шублер, микрометар, компаратор.
 • Вршење контрола по димензионирање на парчињата и грижење за алатите и работниот простор околу самата машина.  

Лични карактеристики:

 • Организираност и одговорност;
 • Способност за тимска работа;
 • Лојалност, иницијативност, темелност, енергичност;
 • Способност за работа под притисок и на кратки рокови.

Ако сте заинтересирани испратете CV преку полето Брза Апликација

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде