Vrabotuvanje.com - Возач/дистрибутер - Скопје - РИМЕКО ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач/дистрибутер

Скопје

Рок за пријавување:

 • РИМЕКО ДОО

Римеко доо е реномиран увозник и дистрибутер на голем број светски познати брендови на бела техника како: Bosch, Candy, Stiebel Eltron, AEG , Bomann, Conti, Sencor, Lamart, De Longi, Kenwood, Кoncar, Galanz, Prity, Tim sistem, и многу други. Примарниот развој на фирмата Римеко доо започнува во далечната 1991 година со продажба на бела техника, аудио-видео техника, климатизација, мали кујнски апарати, мали апарати за домакинство и голем избор на грејни тела.

ТП Римеко доо - Скопје, во моментов имаме потреба од проширување на својот тим, на позиција:
 
ВОЗАЧ/ДИСТРИБУТЕР за територија на Р.С. Македонија

Нудиме:

 • Динамична работна средина 
 • Редовни солидни месечни примања + бонуси за дополнително ангажирање
 • Пријатна работна атмосфера 
 • Можност да се реализирате себеси и својот потенцијал. 


Бараме:

 • Б и Ц возачка категорија 
 • Минимум ССС 
 • Пожелно претходно работно искуство во дистрибуција
 • Позитивен став и љубезност при комуникација со странки

 
Одговорности и задачи:

 • Достава и земање на роба
 • Одговорнорност за навремена достава на робата до крајната цел
 • Одговорност за товарената и вратената роба во возилото
 • Одговорност за документацијата (фактури, повратници и сл.)
 • Грижа за техничката и хигиенската исправност на возилото

Ако се препознавате во бараниот профил аплицирајте со испраќање на Ваша биографија ​преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде