Vrabotuvanje.com - Главен магационер - Скопје - Devolli Corporation DOOEL Skopje
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Главен магационер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Devolli Corporation DOOEL Skopje

"Cafe Pascalin - Devolli Corporation" е реномирана компанија, лидер во производството и дистрибуцијата на квалитетни производи за кафе на пазарот (како веќе добро познатите брендови Prince i Pascalin). 

Во моментов, "Devolli Corporation" располага со квалификуван тим од над 1400 работници, главно фокусирани на задоволување на потребите на клиентите. 

Благодарение на модерната технологија, стратегија за управување и развој, "Devolli Corporation" е подготвена да ги задоволи потребите на клиентите за производи со висок квалитет во секое време и во секој случај.

Главен магационер

 

Главни работни задачи, oдговорности и oбврски:

 • Прием, проверка на квалитет и квантитет на примените производи, нивно складирање и подредување во магацинот,
 • Спремање и издавање на производи од магацин по претходно добиени налози со соодветно водење на документација,
 • вршење пописи на производите во магацин,
 • разнесување на нарачки согласно претходно договорен распоред,
 • одржување на ред и хигиена во магацинот и работниот простор.
 • Следење на ФИФО принцип

Потребни квалификации:

 • образование: ССС,
 • искуство: претходно искуство на слична работна позиција
 • Искуство во управување со виљушкар
 • возачка дозвола: Б категорија,
 • Постојано место на живеење во Скопје
 • странски јазици: основно познавање на англиски јазик,
 • компјутерски вештини: активно користење на MS Office пакетот,

Потребни способности и вештини:

 • Комуникативна, флексибилна i лојална личност.
 • поседување на висока работна етика,
 • развиени комуникациски вештини,
 • високо развиена способност за организација на време, простор и одредување приоритети во извршување на обврските,
 • високо ниво на совесност и одговорност за извршување на обврските и одговорностите,
 • работење во тим.

 


Доколку сте заинтересирани, Ве молиме испратете биографија преку полето Аплицирај.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде