Vrabotuvanje.com - Помошник магацински работник / Дистрибутер - Скопје - Devolli Corporation DOOEL Skopje
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Помошник магацински работник / Дистрибутер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Devolli Corporation DOOEL Skopje

"Cafe Pascalin - Devolli Corporation" е реномирана компанија, лидер во производството и дистрибуцијата на квалитетни производи за кафе на пазарот (како веќе добро познатите брендови Prince i Pascalin). 

Во моментов, "Devolli Corporation" располага со квалификуван тим од над 1400 работници, главно фокусирани на задоволување на потребите на клиентите. 

Благодарение на модерната технологија, стратегија за управување и развој, "Devolli Corporation" е подготвена да ги задоволи потребите на клиентите за производи со висок квалитет во секое време и во секој случај.

Помошник магацински работник / Дистрибутер

 

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

 • ССС – Средна стручна подготовка
 • Одговорете на барањата на главниот магационер
 • Возачка дозвола б категорија
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција
 • Искуство во управување со виљушкар
 • Подготовка на роба според упатствата на главниот магационер
 • Комуникациски способности
 • Способност за тимска работа
 • Утовар и истовар на робата при прием
 • Постојано место на живеење во Скопје
 • Одржување на магационскиот простор

 


Доколку сте заинтересирани, Ве молиме испратете биографија преку полето Аплицирај.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде