Vrabotuvanje.com - Управување со кариера
Сподели
Tweet
Сподели

Управување со кариера

  • Џеф Вејнер: Три квалитети на ефективниот лидер Џеф Вејнер: Три квалитети на ефективниот лидер

    Еден од најголемите инфлуенсери во професионалниот свет и основач на најпопуларната социјална мрежа за професионалци LinkedIn, Џеф Вејнер на својот профил ги сподели трите најважни квалитети кои треба да ги поседува секој ефективен лидер.

  • 5 совети како да се вклопите на новото работно место 5 совети како да се вклопите на новото работно место

    Започнувањето со нова работа може истовремено да биде стресен и возбудлив настан. Повеќето луѓе сакаат да остават добар прв впечаток кај новите колеги и шефот, и поради тоа ова ново искуство не ретко претставува доста турбулентна и драстична транзиција. Се што треба да направите за полесно да се вклопите во новата средина е да ги следите овие неколку совети.

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде