Vrabotuvanje.com - Управување со кариера
Сподели
Tweet
Сподели

Управување со кариера

 • Како да победите во преговорите за плата? Како да победите во преговорите за плата?

  Разговорот за покачување не е воопшто лесна работа, особено ако вашиот шеф е презафатен и нема време да забележи колку напорно работите и се трудите. Но, за среќа, постои решение!

 • 5 фатални грешки поради кои имате ниска плата 5 фатални грешки поради кои имате ниска плата

  Сертифициран инструктор за финансиска едукација Бола Сокунби споделува неколку работи што не треба да ги правите кога преговарате за плата.

 • 5 сигурни знаци дека е време за нова работа 5 сигурни знаци дека е време за нова работа

  Секое утро имате мака да станете од кревет? Се “провлекувате“ низ дневните состаноци и се помалку и помалку се снаоѓате во лудата канцелариска атмосфера? Тое се некои од знаците кои покажуваат дека е време да го промените своето работно место.

 • 5 странски јазици со кои полесно ќе најдете работа 5 странски јазици со кои полесно ќе најдете работа

  Барањето работа може да биде навистина стресен и макотрпен процес, особено кога постојат само неколку детали кои може да ве издвојат од останатите кандидати со слични квалификации. Но, една работа која со сигурност ќе ви даде предност и ќе ви го олесни тој процес е познавањето на странски јазици.

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде