Vrabotuvanje.com - Управување со кариера
Сподели
Tweet
Сподели

Управување со кариера

 • Три знаци дека е време за нова работа Три знаци дека е време за нова работа

  Понекогаш е очигледно дека е време да пронајдете нова работа, но во одредени случаеви и не е така лесно да се препознаат знаците кои укажуваат на тоа. Секако, ако некој ви понуди значително подобра понуда, сигурно дека нема многу-многу да размислувате, но што ако нешто не “штима“ на вашето работно место?

 • Добивте отказ? Овие 3 чекори ќе ве "вратат во игра" Добивте отказ? Овие 3 чекори ќе ве "вратат во игра"

  За жал, добивањето отказ може да им се случи и на најдобрите вработени. Без разлика на причината поради која дошло до овој момент, постојат неколку работи што можат да ви помогнат го пребродите "сивиот" период.

 • Најважните совети за интервју за работа кои никој не ви ги кажал досега Најважните совети за интервју за работа кои никој не ви ги кажал досега

  Ова се најважните совети кои треба да ги знаете доколку се подготвувате за интервју:

 • Како до работа без работно искуство – 3 совети кои ќе ви помогнат Како до работа без работно искуство – 3 совети кои ќе ви помогнат

  Потрагата по работа без работно искуство за некого може да трае цела вечност. Тоа е така бидејќи станува збор за процес на кој влијаат голем број субјективни и објективни фактори. Доколку и вие се соочувате со потешкотии да најдете работа без работно искуство, се наоѓате на вистинското место. Во продолжение, ви пренесуваме три совети кои значително ќе ви помогнат да ја пронајдете вашата прва работа.

 • Топ 10 вештини кои ќе бидат важни во 2020 година Топ 10 вештини кои ќе бидат важни во 2020 година

  Како што се наближува крајот на 2019, позади нас оставаме една деценија на значителни дисрупции и смело се движиме кон нова која се очекува да донесе уште поголеми нарушувања на сите пазари, вклучувајќи го и пазарот на трудот. За да се подготвите навреме, ви откриваме 10 професионални вештини кои порталот Human Resources Online ги издвои како најважни за 2020 година.

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде