Vrabotuvanje.com - Хаусмајстор - Тетово - ХОТЕЛ МЕРКУР ТЕТОВО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Тетово

Рок за пријавување:

 • ХОТЕЛ МЕРКУР ТЕТОВО

Друштво за производство, трговија и услуги ХОТЕЛ АРДИА ДООЕЛ експорт – импорт Тетово
(ХОТЕЛ МЕРКУР ТЕТОВО)

Објавува ОГЛАС за вработување на:

ХАУС МАЈСТОР
(1 извршител)

 
Квалификации:
 • Минимум ССС
 • Претходно работно искуство на работна позиција поврзана со хаус мајстор ќе се смета за предност
 • Одлично познавање на Македонски/Албански јазик
 • Возачка дозвола за Б категорија
 
Одговорности и задачи:
 • Одговорен за поправка на дефеткти во собите за гостите и останатите оддели во хотелот и рестораните и одговорен за техничка исправност на опремата.
 • Разбирање за управување со напредни електрични уреди, водовод, ладење и котел системот.
 • Го проверува и одржува имотот во хотелот (Систем за управување со имот) 
 • Задолжен е да обезбеди и осигура безбедност и техничка исправност на опремата на гостите во собите во хотелот.
 • Врши следење на состојба на опремата и читање на мерни уреди.
 • Врши тестирање, замена и изведување на основна поправка на сите видови опрема.
 • Врши одржување на инвентар за одржување и резервни делови и потрошен материјал колкушто е потребно.
 • Задолжен е за чистење, подмачкување, заштита и на друг начин одржување на сите алатки и опрема во хотелот.
 
Личен профил:
 • Добри организациски, комуникациски и аналитички вештини
 • Способност за анализа на проблеми, логично расудување и предлагање на решенија
 • Доверлива и одговорна личност, ориентирана кон остварување на резултати
 • Самоиницијативност, упорност и енергичност
 • Креативност и прецизност 
 • Способност за тимска работа и работа под притисок
 • Способност за работа во различни сектори, во динамично окружување
 
Ние нудиме одлични работни услови, пробен период во времетраење од 3 месеци, со можност за вработување на неопределено време.
 
Доколку ги исполнувате горенаведените квалификации, Ве покануваме да испратите Ваша лична биографија(CV) преку полето Брза Апликација со задолжителна назнака „Хаусмајстор“.
 
 
 
Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани. 
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде