Vrabotuvanje.com - Продажен агент - Територија на Р.Македонија - ВТ Компани
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен агент

Територија на Р.Македонија

Рок за пријавување:

 • ВТ Компани


 

ВТ Компани има потреба од следната работна позиција:

Продажен агент
на територија на Р.С.Македонија

 

Клучни задачи и работни обврски:

 • Продажба и презентација на медицински помагала  на територија на Р.С. Македонија.
 • Комуникација  со купувачите (продажбата на производите) која се одвива и од  канцеларија и од терен на територија на РСМакедонија  и поддршка на купувачите.

Потребни квалификации:

 • ССС/ВСС,
 • Потребно е претходно работно искуство во презентација и продажба на терен,
 • За предност ќе се смета доколку кандидатот има искуство во продажба на брендирана роба,
 • Пожелна возраст околу 30 години,
 • Возачка дозвола - Б категорија.

Потребни способности и вештини:

 • Личност што сака теренска работа,
 • Личност со изразени комуникациски способности,
 • Со позитивен однос кон клиентите,
 • Умеат и сакаат да работат во тим,
 • Поседуваат продажни вештини и знаења,
 • Спремни за лична и корпоративна континуирана надградба,
 • Поседуваат компјутерски вештини (MS Word, Excel, Power Point),
 • Успешно комуницираат на англиски (и друг странски јазик).

Опис на работна позиција:

 • Продажниот агент во ВТ Компани треба да ги познава сите карактеристики на производите кои ги продава, со сите функционалности и предности од нивното користење, со цел продажба на производите  и едукација на купувачите.
   

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги испратат преку полето "Брза Апликација"

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде