Vrabotuvanje.com - Дистрибутер на роба - Скопје - KC Home
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дистрибутер на роба

Скопје

Рок за пријавување:

 • KC Home

KC HOME е модерен концепт кој нуди разновидни производи и услуги, вклучувајќи керамика, санитарија, кади и туш кабини, текстил и други производи. Со докажано 30 годишно искуство и со посветен тим, KC HOME by Kaleceramica обезбедува иновативна атмосфера овозможувајќи професионален развој.

Поради нашето проширување, ги покануваме амбициозните кандидати да аплицираат на позициите:

ДИСТРИБУТЕР НА РОБА

KC Home нуди: 

 • Современа опрема
 • Разновидна средина
 • Можност за професионален развој 
 • Конкурентна плата
 • Целосна поддршка во позитивнен амбиент

Одговорности:

 • Дистрибуција на нарачките во наведена дестинација
 • Прием, контрола и складирање
 • Одлично познавање на производите
 • Евиденција на состојба на робата и нејзин влез/излез
 • Комуникација со вбратотените во продажба и магацин околу навремено и соодветно спремање на нарачките за испорака
 • Поднесување извештај за оштетена роба
 • Тековно одржување на возилата, магацинот и работните алатки
 • Комуникативен и коректен однос со клиентите
 • Спроведување на други должности доделени од страна на супервизорот

Вештини: 

 • Минимум 5 години работно искуство
 • Добро познавање на Microsoft Office пакетот
 • Етичен и професионален однос
 • Одлично управување со времето, интерлични и организациски вештини
 • Способност да им обезбеди на клиентите ефикасна услуга во секоја ситуација
 • Поседување на В и C категорија за возење
   

  Нудиме:

 • Конкурентна плата врз основа на вашите вештини и искуство, како и бонус план
 • По платената пробна работа со време траење од 6 недели, следи долгорочен договор
 • Сите квалификувани кандидати ќе бидат разгледани без разлика на раса, религија или пол
 • Кандидатите кои ќе бидат примени во компанијата, однапред ќе им биде обезбедена интерна обука

Аплицирање:

Аплицирањето треба да биде со наслов “Дистрибутер на роба -  (Име и Презиме на Kандидатот)”
Треба да наведете одговор на прашањето: “Зошто аплицирате во оваа област, и зошто мислите дека вие треба да се квалификувате?”
Доставување на CV треба да се изврши преку електронска форма преку полето Брза Апликација или на https://kchome.mk/kariera/

Последен датум за пријавување е 1 Јуни 2020 година. Само избраните кандидати ќе бидат контактирани.  
Само избраните кандидати ќе бидат контактирани.

Поради нашето проширување, ги покануваме амбициозните кандидати да аплицираат на позицијата ДИСТРИБУТЕР. Доколку се пронаоѓате во описот аплицирајте и станете дел од нашиот тим. 

 

 

 

 

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде