Vrabotuvanje.com - Продукт менаџер - Скопје - Специјал
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продукт менаџер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Специјал


ПРОДУКТ МЕНАЏЕР

 
 
Квалификации:
 • ВСС
 • Претходно работно искуство на иста или слича позиција
 • Одлични познавања од Excel
 • Познавање на англиски јазик (познавање на друг јазик ќе се смета за предност)
 • Познавање на работа со компјутери
 • Задолжително поседување на возачка дозвола Б-категорија
 
Одговорности и задачи:
 • Следење на тековната залиха и оптимизирање на истата
 • Анализирање на продажбата и планирање на набавки
 • Планирање и следење на продажни активности
 • Одржување на односи и преговарање со добавувачи
 • Следење на нови производи и промени во цени
 • Воспоставува и оддржува одлични позитивни односи со постојаните и со потенцијалните клиенти и добавувачи
 • Познавање и постојано следење на каталогот и техничките карактеристики на производите
 • Ажурирање на податоците за производите
 • Изработка на потребна документација
 • Постигнување на месечни таргети
 • Оддржување детално знаење за производите и услугите на компанијата
 • Да ги знае спецификациите на производите и техничките информации за доделените производи 
 • Способност за анализирање на производите/ цени на конкурентите
 • Создавање стратегии за продажба и цени
 • Соработка со одделот на увоз/извоз за да се обезбеди навремено снабдување
 
Вештини и способности:
 • Одлични комуникациски, презентациски и преговарачки вештини
 • Организациски и аналитички способности
 • Динамични, иницијативни и насочени кон резултати
 • Ориентираност кон клиенти и градење однос со потрошувачи
 • Одговорна, мотивирана и стабилна личност
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Флексибилност за работа на терен
 • Искуство во развој на производи, стратешко планирање и имплементирање на продажбата на истите
 • Ориентираност кон рокови и способност за извршување на повеќе активности истовремено
 
Доколку ваквиот работен ангажман е предизвик за Вас, испратете ја Вашата биографија на преку полето Брза Апликација.
 
Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани. 
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Менаџмент изнесува 39.113 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде