Vrabotuvanje.com - Претставник за маркетинг и продажба на козметика - Скопје - ЕВИ ИНТЕРНАТИОНАЛ ТРАДЕ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Претставник за маркетинг и продажба на козметика

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕВИ ИНТЕРНАТИОНАЛ ТРАДЕ ДООЕЛ

Компанијата ЕВИ Интернатионал Траде ДООЕЛ Скопје, овластен дистрибутер и сервисер на принтинг технологија (уреди во сектор на дигиталниот принтинг) од производителите KONICA MINOLTA и OKI.
 

ПРЕТСТАВНИК ЗА МАРКЕТИНГ И ПРОДАЖБА НА КОЗМЕТИКА

Задачи:

 • Врши промоција на производите пред клиентите, стимулира продажба, гради долгорочни односи со клиентите;
 • Работа на терен;
 • Разработување и предлагање на планот за продажба за својата група на клиенти;
 • Постигнување на планот за продажба - Зголемување на пазарниот удел на компанијата;
 • Идентификување сегменти за раст на пазарот;
 • Продажба на сите производи, со фокус на оние со одлични карактеристики кои создаваат дополнителна вредност за компанијата;
 • Грижа за побарувањата од клиентите за кои е задолжен;
 • Обезбедување на важни информации за пазарот и производите;
 • Анализа на конкурентите присутни на пазарот.

Квалификации:

 • Универзитетска диплома (фармација/маркетинг);
 • Работно искуство – минимум 2 години;
 • Активно познавање на Англиски Јазик;
 • Основно познавање на компјутерски програми;
 • Поседување на вештини за продажба и преговарање;
 • Развиени комуникациски и презентирачки способности;
 • Љубезност, посветеност, лојалност;
 • Способност за работа во тим;
 • Возачка дозвола: Б категорија.

Понуда:

 • Работна недела 40 часа неделно, флексибилно работно време;
 • Годишен одмор, според Закон за работни односи;
 • Бонус – процент на продажба за остварен таргет;
 • Времетраење на договорот е на три месеци со можност за продолжување.
 • Пријатна и позитивна работна средина


Дискреција на кандидатите е загарантирана.

Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат повикани на интервју.
 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде