Vrabotuvanje.com - Секретарка - Скопје - ФЕС-КАД КОМПАНИ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ФЕС-КАД КОМПАНИ ДООЕЛФЕС-КАД КОМПАНИ ДООЕЛ бара:
 

секретарка

 

Работни обврски:

 • Телефонска кореспонденција со странки
 • Деловна имејл кореспонденција
 • Организација и управување со административна документација
 • Организација и водење на архива
 • Закажување на состаноци
 • Пречек и послужување на гости
 • Организација и водење на дневна пошта (примање, архивирање, распределба, плаќање)

Потребни квалификации:

 • Средна стручна спрема (ССС)
 • Познавање на англиски јазик
 • Солидни вербални и пишани комуникациски вештини
 • Солидно познавање на MS Office, работа со компјутери
 • Познавање на принципи на административно работење
 • Организираност, прецизност и точност во работењето
 • Деловен и професионален однос
 • Посветеност, лојалност и одговорност

Услови:

 • Пријатна работна атмосфера
 • Можности за напредување
 • Работно време секој работен ден од 08 до 17 часот (понеделник до сабота)
Вашето CV со телефонски број и фотографија пратете го преку полето Брза АпликацијаПрепорака и мотивационо писмо се пожелни.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде