Vrabotuvanje.com - Графички дизајнер - Скопје - БД ГРУПА ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Графички дизајнер

Скопје

Рок за пријавување:

 • БД ГРУПА ДООЕЛ Скопје
 • Адреса: ул. Вангел Дину бр. 40А/1-1, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.bdg-agency.com

БД Група маркетинг агенција бара освежување на тимот креативци и графичари.

ГРАФички дизајнер

Од кандидатите очекуваме:

 • Најмалку една години работно искуство на исто или слично работно место
 • Одлично познавање на Adobe програмите
 • Подготвеност за тимска и самостојна работа
 • Способност за развивање концепти
 • Следење на маркетинг текови и трендови

Одговорности:

 • Создавање на иновативни дизајнерски концепти и решенија
 • Брендирање и изработка на продажни елементи за кампањи
 • Користење на сите релеватни дизајнерски алатки (типографија, лого, колорит, графика, илустрација, фотографија, 3Д рендеринг) на соодветен начин
 • Развој на креативни решенија за комуникација (offline & online)
 • Обработка на фотографии
 • Подготовка на припреми за печатење
 • Комуникација и координација со другите тимови во агенцијатa


​Доколку ги исполнуваш наведените услови, испрати го твоето CV преку полето Брза Апликација.
Пријавите на кандидати кои не ги исполнуваат бараните услови нема да бидат разгледувани.
Само одбраните кандидати ќе бидат повикани на интервју.
Вашата порака треба да има наслов (subject) - Графички Дизајнер.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Маркетинг, ПР и Медиуми изнесува 28.527 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде